Wybierz język: Czeski Angielski Polski Słowacki

Ataxo / Informacje / Portale Internetowe / WP Portal – Wirtualna Polska

Wirtualna Polska – Pierwszy polski portal internetowy

Logo  Wirtualnej Polski Wirtualna Polska powstała w 1995 roku w Gdańsku pod nazwą Wirtualna Akademia. Zrzeszała z początku głównie środowisko akademickie tworząc formację na kształt Wirtualnego Uniwersytetu. Polski Internet cierpiał na brak dobrego katalogu stron na wzór znanego wówczas katalogu Yahoo!, gdzie można było znaleźć adresy do najciekawszych witryn internetowych. By temu zaradzić, powstał pomysł na Wirtualną Polskę, która oryginalnie była katalogiem stron www. Wraz z dynamicznym wzrostem oraz ogromną popularnością Wirtualna Polska w 1998r. przekształciła się w portal i przekroczyła imponującą jak na tamte czasy ilość 7 milionów odsłon.

WP.pl to przede wszystkim gigantyczne miejsce spotkań i wymiany informacji.

Początki swojej popularności WP zasługuje swojej Nieustającej Liście Przebojów, na której prezentowano co miesiąc najlepsze strony internetowe oraz pierwszej Internetowej Debacie Przedwyborczej zorganizowanej we współpracy z TV Wisła. Użytkownicy otwierali się na nowe możliwości sieci. Portal niestety był też sławny z powodu wielu konfliktów, które miały miejsce w spółce i odbijały się echem wśród mediów. Jednak pomimo kłopotów WP pozostała jedną z najbardziej cenionych marek w Polsce w roku 2004 (ranking "Wprost" z dnia 02.05.04 r.) i nadal znajduje się w ścisłej czołówce portali z największym zasięgiem w Internecie (Raport IAB Internet 2006).

Wirtualna Polska wciąż rozwija się i poszerza swoją ofertę o nowe usługi i serwisy jak Telewizja internetowa WPtv , Interaktywna Wyspa Zakochanych , Internetowy Mixer muzyczny czy nawet Wirtualna Polska specjalnie na komórki mobi.wp.pl. Współpracuje z nowymi partnerami i współtworzy serwisy takie, jak np. Fashion TV czy Superstacja.

 

Więcej o Wirtualnej Polsce

Więcej nt. portali internetowych:
Portal Onet – Polski portal internetowy z największym zasięgiem.
Portal Interia.pl

Napisz do nas, a my oddzwonimy.


*

* Wymagane pola

+48 32 788 77 88 biuro@ataxo.pl Skype